2016
Championship
News
Events
         
Fixtures & Results
Youth Championship Eastern Austria 05
RESULTS NEXT GAMES
last change:
001 U10 Samstag 03.09.2016
Hoppersfield
11:00 BB
Blue Bats
GH
Grasshoppers
8-6
6

002 U10 Samstag 03.09.2016
Hoppersfield
13:00 GH
Grasshoppers
BB
Blue Bats
12-21
5

003 U10 Sonntag 04.09.2016
Spenadl Soft
10:00 LC
SG Lions/Cubs
VW
Wanderers
2-5
6

004 U10 Sonntag 04.09.2016
Spenadl Soft
12:00 VW
Wanderers
LC
SG Lions/Cubs
2-3
6

005 U10 Sonntag 11.09.2016
Batsfield
09:30 BB
Blue Bats
RA
Rascals
16-15
7

006 U10 Sonntag 11.09.2016
Batsfield
11:30 RA
Rascals
BB
Blue Bats
0-11
4

007 U10 Sonntag 11.09.2016
Spenadl Pony
10:00 GH
Grasshoppers
VW
Wanderers
3-4
6

008 U10 Sonntag 11.09.2016
Spenadl Pony
12:00 VW
Wanderers
GH
Grasshoppers
13-4
6

015 U10 Sonntag 18.09.2016
Jánossomorja
09:30 RA
Rascals
VW
Wanderers
10-2
5

016 U10 Sonntag 18.09.2016
Jánossomorja
11:30 VW
Wanderers
RA
Rascals
7-3
6

017 U10 Sonntag 18.09.2016
AIBC Freudenau
09:30 GH
Grasshoppers
LC
SG Lions/Cubs
4-11
6

018 U10 Sonntag 18.09.2016
AIBC Freudenau
11:30 LC
SG Lions/Cubs
GH
Grasshoppers
8-3
6

009 U10 Samstag 15.10.2016
Jánossomorja
09:30 GH
Grasshoppers
RA
Rascals
5-10
6

010 U10 Samstag 15.10.2016
Jánossomorja
11:30 RA
Rascals
GH
Grasshoppers
10-0
4

013 U10 Sonntag 09.10.2016
AIBC Freudenau
09:30 LC
SG Lions/Cubs
RA
Rascals
0-9
5

014 U10 Sonntag 09.10.2016
AIBC Freudenau
11:30 RA
Rascals
LC
SG Lions/Cubs
4-10
5

019 U10 Sonntag 16.10.2016
AIBC Freudenau
09:30 BB
Blue Bats
LC
SG Lions/Cubs
3-1
6

020 U10 Sonntag 16.10.2016
AIBC Freudenau
11:30 LC
SG Lions/Cubs
BB
Blue Bats
2-11
6

203 U12 Sonntag 11.09.2016
Batsfield
13:30 BB
Blue Bats
RA
Rascals
4-18
4

204 U12 Sonntag 11.09.2016
Batsfield
15:30 RA
Rascals
BB
Blue Bats
7-5
5

205 U12 Samstag 17.09.2016
Batsfield
12:00 BB
Blue Bats
LC
SG Lions/Cubs
3-16
4

206 U12 Samstag 17.09.2016
Batsfield
14:00 LC
SG Lions/Cubs
BB
Blue Bats
14-3
4

207 U12 Sonntag 18.09.2016
Jánossomorja
13:30 RA
Rascals
VW
Wanderers
9-11
6

208 U12 Sonntag 18.09.2016
Jánossomorja
15:30 VW
Wanderers
RA
Rascals
12-11
5

209 U12 Samstag 08.10.2016
Spenadl Soft
10:00 VW
Wanderers
BB
Wanderers
10-25
5

210 U12 Samstag 08.10.2016
Spenadl Soft
12:00 VW
Wanderers
BB
Blue Bats Minis
13-10
5

211 U12 Sonntag 09.10.2016
AIBC Freudenau
14:00 LC
SG Lions/Cubs
RA
Rascals
5-11
5

212 U12 Sonntag 09.10.2016
AIBC Freudenau
16:00 RA
Rascals
LC
SG Lions/Cubs
9-0
4

401 U14 Sonntag 11.09.2016
Spenadl Pony
14:00 VW
Wanderers
GH
Grasshoppers
0-12
4

402 U14 Sonntag 11.09.2016
Spenadl Pony
16:00 VW
Wanderers
GH
Grasshoppers
1-11
4

403 U14 Samstag 17.09.2016
AIBC Freudenau
11:00 LC
SG Lions/Cubs
VW
Wanderers
4-14
4

404 U14 Samstag 17.09.2016
AIBC Freudenau
13:00 LC
SG Lions/Cubs
VW
Wanderers
14-15
4

405 U14 Sonntag 09.10.2016
Hoppersfield
11:00 GH
Grasshoppers
LC
SG Lions/Cubs
8-15
4

406 U14 Sonntag 09.10.2016
Hoppersfield
13:00 GH
SG Lions/Cubs
LC
SG Lions/Cubs
15-14
5



2017










041 U10 Samstag 25.03.2017
Batsfield
13:00 BB
Blue Bats
DD
Diving Ducks
0-14
5

215 U12 Samstag 25.03.2017
Batsfield
13:00 B1
Blue Bats Bigs
DD
Diving Ducks
1-12
4

042 U10 Samstag 25.03.2017
Batsfield
15:00 BB
Blue Bats
DD
Diving Ducks
4-20
5

216 U12 Samstag 25.03.2017
Batsfield
15:00 B1
Blue Bats Bigs
DD
Diving Ducks
6-14
5

213 U12 Sonntag 26.03.2017
Attnang
12:00 GF
Giants/Firebirds
VW
Wanderers
9-18
6

214 U12 Sonntag 26.03.2017
Attnang
14:00 GF
Giants/Firebirds
VW
Wanderers
10-12
5














605 U16 Samstag 01.04.2017
Cubsfield
11:00 LD
Lions/Ducks
BG
Bucks/Hoppers
10-5
5

606 U16 Samstag 01.04.2017
Cubsfield
13:00 LD
Lions/Ducks
BG
Bucks/Hoppers
14-2
5

043 U10 Samstag 01.04.2017
Jánossomorja
10:00 RA
Rascals
DD
Diving Ducks
4-2
5

044 U10 Samstag 01.04.2017
Jánossomorja
12:00 RA
Rascals
DD
Diving Ducks
15-5
5

219 U12 Samstag 01.04.2017
Jánossomorja
14:00 RA
Rascals
DD
Diving Ducks
13-7
6

220 U12 Samstag 01.04.2017
Jánossomorja
16:00 RA
Rascals
DD
Diving Ducks
12-11
5

603 U16 Samstag 01.04.2017
Spenadlwiese
12:00 VW
Wanderers
ER
Érd Budapest
11-12
4

604 U16 Samstag 01.04.2017
Spenadlwiese
14:00 VW
Wanderers
ER
Érd Budapest
13-2
5

047 U10 Sonntag 02.04.2017
AIBC Freudenau
10:00 LC
SG Lions/Cubs
VW
Wanderers
5-4
5

048 U10 Sonntag 02.04.2017
AIBC Freudenau
12:00 LC
SG Lions/Cubs
VW
Wanderers
3-5
6

221 U12 Sonntag 02.04.2017
AIBC Freudenau
14:00 LC
SG Lions/Cubs
VW
Wanderers
17-4
5

222 U12 Sonntag 02.04.2017
AIBC Freudenau
16:00 LC
SG Lions/Cubs
VW
Wanderers
11-1
4

045 U10 Sonntag 02.04.2017
Attnang
11:00 AA
Attnang Firebirds
BB
Blue Bats
11-0
4

046 U10 Sonntag 02.04.2017
Attnang
12:30 AA
Attnang Firebirds
BB
Blue Bats
2-4
5

217 U12 Sonntag 02.04.2017
Attnang
13:00 GF
Giants/Firebirds
B1
Blue Bats Bigs
15-19
5

218 U12 Sonntag 02.04.2017
Attnang
15:00 GF
Giants/Firebirds
B1
Blue Bats Bigs
20-11
4

407 U14 Sonntag 02.04.2017
Jánossomorja
11:00 BR
Budapest Reds
GH
Grasshoppers
12-0
4

408 U14 Sonntag 02.04.2017
Jánossomorja
13:00 BR
Budapest Reds
GH
Grasshoppers
13-1
5

409 U14 Sonntag 02.04.2017
Spenadl Pony
12:00 VW
Wanderers
DD
Diving Ducks
3-11
6

410 U14 Sonntag 02.04.2017
Spenadl Pony
14:00 VW
Wanderers
DD
Diving Ducks
12-13
7














051 U10 Samstag 08.04.2017
AIBC Freudenau
09:30 AI
AIBC Vienna
LC
SG Lions/Cubs
0-6


052 U10 Samstag 08.04.2017
AIBC Freudenau
11:15 AI
AIBC Vienna
LC
SG Lions/Cubs
0-6


049 U10 Samstag 08.04.2017
Batsfield
10:00 BB
Blue Bats
RA
Rascals
4-16
4

050 U10 Samstag 08.04.2017
Batsfield
12:00 BB
Blue Bats
RA
Rascals
1-11
4

225 U12 Samstag 08.04.2017
Batsfield
14:00 B2
Blue Bats Minis
RA
Rascals
6-20
4

226 U12 Samstag 08.04.2017
Batsfield
16:00 B2
Blue Bats Minis
RA
Rascals
0-15
4

053 U10 Samstag 08.04.2017
Spenadl Soft
10:00 VW
Wanderers
DD
Diving Ducks
2-3
6

054 U10 Samstag 08.04.2017
Spenadl Soft
12:00 VW
Wanderers
DD
Diving Ducks
5-10
6

233 U12 Sonntag 09.04.2017
Attnang
11:00 GF
Giants/Firebirds
B1
Blue Bats Bigs
3-13
4

234 U12 Sonntag 09.04.2017
Attnang
13:00 GF
Giants/Firebirds
B1
Blue Bats Bigs
12-10
6

237 U12 Sonntag 09.04.2017
AIBC Freudenau
10:00 GH
Grasshoppers
LC
SG Lions/Cubs
0-6

238 U12 Sonntag 09.04.2017
AIBC Freudenau
12:00 GH
Grasshoppers
LC
SG Lions/Cubs
2-15
6

413 U14 Sonntag 09.04.2017
Spenadl Pony
14:00 GH
Grasshoppers
VW
Wanderers
10-13
5

414 U14 Sonntag 09.04.2017
Spenadl Pony
16:00 GH
Grasshoppers
VW
Wanderers
1-12
4














073 U10 Samstag 22.04.2017
AIBC Freudenau
10:30 LC
SG Lions/Cubs
AI
AIBC Vienna
6-0

074 U10 Samstag 22.04.2017
AIBC Freudenau
12:00 LC
SG Lions/Cubs
AI
AIBC Vienna
6-0

253 U12 Samstag 22.04.2017
AIBC Freudenau
14:00 LC
SG Lions/Cubs
AI
AIBC Vienna
6-0

254 U12 Samstag 22.04.2017
AIBC Freudenau
16:00 LC
SG Lions/Cubs
AI
AIBC Vienna
6-0

079 U10 Samstag 22.04.2017
Spenadl Soft
10:00 VW
Wanderers
RA
Rascals
9-6
5

080 U10 Samstag 22.04.2017
Spenadl Soft
12:00 VW
Wanderers
RA
Rascals
4-0
6
 
271 U12 Samstag 22.04.2017
Spenadl Soft
15:00 VW
Wanderers
RA
Rascals
2-11
6

272 U12 Samstag 22.04.2017
Spenadl Soft
17:00 VW
Wanderers
RA
Rascals
12-13
5

235 U12 Sonntag 23.04.2017
Hoppersfield
10:00 GH
Grasshoppers
B1
Blue Bats Bigs
14-19
5

236 U12 Sonntag 23.04.2017
Hoppersfield
12:00 GH
Grasshoppers
B1
Blue Bats Bigs
13-9
4

427 U14 Sonntag 23.04.2017
Hoppersfield
14:00 GH
Grasshoppers
DD
Diving Ducks
1-16
5

428 U14 Sonntag 23.04.2017
Hoppersfield
16:00 GH
Grasshoppers
DD
Diving Ducks
8-12
4

417 U14 Sonntag 23.04.2017
Spenadl Pony
11:00 VW
Wanderers
BR
Budapest Reds
cancelled

418 U14 Sonntag 23.04.2017
Spenadl Pony
13:00 VW
Wanderers
BR
Budapest Reds
cancelled














111 U10 Samstag 29.04.2017
AIBC Freudenau
10:00 AI
AIBC Vienna
VW
Wanderers
1-13

112 U10 Samstag 29.04.2017
AIBC Freudenau
12:00 AI
AIBC Vienna
VW
Wanderers
1-14

309 U12 Samstag 29.04.2017
AIBC Freudenau
14:00 AI
AIBC Vienna
GH
Grasshoppers
1-19
4

310 U12 Samstag 29.04.2017
AIBC Freudenau
16:00 AI
AIBC Vienna
GH
Grasshoppers
1-13
4

411 U14 Samstag 29.04.2017
Ducks Pony
13:00 BR
Budapest Reds
DD
Diving Ducks
8-9
6

412 U14 Samstag 29.04.2017
Ducks Pony
15:00 BR
Budapest Reds
DD
Diving Ducks
5-6
6

099 U10 Sonntag 30.04.2017
Attnang
11:00 AA
Attnang Firebirds
GH
Grasshoppers
5-14
6

100 U10 Sonntag 30.04.2017
Attnang
13:00 AA
Attnang Firebirds
GH
Grasshoppers
5-10
6

621 U16 Sonntag 30.04.2017
Cubsfield
11:00 LD
Lions/Ducks
VW
Wanderers
8-7
5

622 U16 Sonntag 30.04.2017
Cubsfield
13:00 LD
Lions/Ducks
VW
Wanderers
13-12
6

429 U14 Sonntag 30.04.2017
Hoppersfield
11:00 GH
Grasshoppers
VW
Wanderers
0-11
4

430 U14 Sonntag 30.04.2017
Hoppersfield
13:00 GH
Grasshoppers
VW
Wanderers
1-11
4

265 U12 Sonntag 30.04.2017
Jánossomorja
11:00 RA
Rascals
B2
Blue Bats Minis
18-8
4

266 U12 Sonntag 30.04.2017
Jánossomorja
13:00 RA
Rascals
B2
Blue Bats Minis
14-4
5

085 U10 Montag 01.05.2017
Ducks Pony
10:00 DD
Diving Ducks
BB
Blue Bats
11-0
4

086 U10 Montag 01.05.2017
Ducks Pony
12:00 DD
Diving Ducks
BB
Blue Bats
14-1
4














105 U10 Samstag 06.05.2017
AIBC Freudenau
10:00 AI
AIBC Vienna
BB
Blue Bats
0-12


106 U10 Samstag 06.05.2017
AIBC Freudenau
12:00 AI
AIBC Vienna
BB
Blue Bats
0-14


039 U10 Samstag 06.05.2017
Attnang
12:00 AA
Attnang Firebirds
VW
Wanderers
3-14
5

040 U10 Samstag 06.05.2017
Attnang
14:00 AA
Attnang Firebirds
VW
Wanderers
2-12
6

087 U10 Samstag 06.05.2017
Ducks Pony
10:00 DD
Diving Ducks
GH
Grasshoppers
10-0
4

088 U10 Samstag 06.05.2017
Ducks Pony
12:00 DD
Diving Ducks
GH
Grasshoppers
7-6
7

287 U12 Samstag 06.05.2017
Ducks Pony
14:00 DD
Diving Ducks
GH
Grasshoppers
16-5
4

288 U12 Samstag 06.05.2017
Ducks Pony
16:00 DD
Diving Ducks
GH
Grasshoppers
14-4
4

613 U16 Samstag 06.05.2017
Jánossomorja
14:00 ER
Érd Budapest
VW
Wanderers
8-6
4

614 U16 Samstag 06.05.2017
Jánossomorja
16:00 ER
Érd Budapest
VW
Wanderers
11-3
5

615 U16 Samstag 06.05.2017
Ravensnest
11:00 BG
Bucks/Hoppers
LD
SG Lions/Ducks
6-21
7

616 U16 Samstag 06.05.2017
Ravensnest
13:00 BG
Bucks/Hoppers
LD
SG Lions/Ducks
0-7


239 U12 Samstag 06.05.2017
Spenadl Pony
15:00 VW
Wanderers
B2
Blue Bats Minis
15-2
4

240 U12 Samstag 06.05.2017
Spenadl Pony
17:00 VW
Wanderers
B2
Blue Bats Minis
23-7
5

257 U12 Sonntag 07.05.2017
AIBC Freudenau
11:30 LC
SG Lions/Cubs
GF
Giants/Firebirds
17-4
5

258 U12 Sonntag 07.05.2017
AIBC Freudenau
13:15 LC
SG Lions/Cubs
GF
Giants/Firebirds
16-1
4
 
075 U10 Sonntag 07.05.2017
Jánossomorja
10:00 RA
Rascals
BB
Blue Bats
15-1
4

259 U12 Sonntag 07.05.2017
Jánossomorja
11:00 RA
Rascals
B1
Blue Bats Bigs
13-1
4

076 U10 Sonntag 07.05.2017
Jánossomorja
12:00 RA
Rascals
BB
Blue Bats
10-9
5

260 U12 Sonntag 07.05.2017
Jánossomorja
13:00 RA
Rascals
B1
Blue Bats Bigs
8-6
5














307 U12 Samstag 13.05.2017
AIBC Freudenau
13:00 AI
AIBC Vienna
B1
Blue Bats Bigs
0-6


308 U12 Samstag 13.05.2017
AIBC Freudenau
15:00 AI
AIBC Vienna
B1
Blue Bats Bigs
0-6


301 U12 Samstag 13.05.2017
Highlanders
12:00 GF
Giants/Firebirds
LC
SG Lions/Cubs
7-8
6

302 U12 Samstag 13.05.2017
Highlanders
14:00 GF
Giants/Firebirds
LC
SG Lions/Cubs
3-15
4

089 U10 Samstag 13.05.2017
Ducks Pony
10:00 DD
Diving Ducks
LC
SG Lions/Cubs
1-0
5

090 U10 Samstag 13.05.2017
Ducks Pony
12:00 DD
Diving Ducks
LC
SG Lions/Cubs
11-2
5

421 U14 Samstag 13.05.2017
Ducks Pony
14:00 DD
Diving Ducks
GH
Grasshoppers
11-1
4

422 U14 Samstag 13.05.2017
Ducks Pony
16:00 DD
Diving Ducks
GH
Grasshoppers
12-2
5

611 U16 Samstag 13.05.2017
Jánossomorja
11:00 ER
Érd Budapest
BG
Bucks/Hoppers


cancelled
612 U16 Samstag 13.05.2017
Jánossomorja
13:00 ER
Érd Budapest
BG
Bucks/Hoppers


cancelled
083 U10 Samstag 13.05.2017
Spenadl Soft
12:00 VW
Wanderers
AA
Attnang Firebirds
6-0
5

084 U10 Samstag 13.05.2017
Spenadl Soft
14:00 VW
Wanderers
AA
Attnang Firebirds
4-3
5

059 U10 Sonntag 14.05.2017
Hoppersfield
10:00 GH
Grasshoppers
RA
Rascals
8-21
5

060 U10 Sonntag 14.05.2017
Hoppersfield
12:00 GH
Grasshoppers
RA
Rascals
3-6
8
(!)
295 U12 Sonntag 14.05.2017
Hoppersfield
14:00 GH
Grasshoppers
RA
Rascals
8-15
6

296 U12 Sonntag 14.05.2017
Hoppersfield
16:00 GH
Grasshoppers
RA
Rascals
23-10
5

293 U12 Sonntag 14.05.2017
Ducks Pony
12:00 DD
Diving Ducks
VW
Wanderers
6-12
6

294 U12 Sonntag 14.05.2017
Ducks Pony
14:00 DD
Diving Ducks
VW
Wanderers
23-13
6

415 U14 Sonntag 14.05.2017
Spenadl Pony
11:00 BR
Budapest Reds
VW
Wanderers
9-6
5

416 U14 Sonntag 14.05.2017
Spenadl Pony
13:00 BR
Budapest Reds
VW
Wanderers
5-1
6

625 U16 Sonntag 14.05.2017
Spenadlwiese
11:00 VW
Wanderers
LD
SG Lions/Ducks
13-0
5

626 U16 Sonntag 14.05.2017
Spenadlwiese
13:00 VW
Wanderers
LD
SG Lions/Ducks
7-6
6














223 U12 Samstag 20.05.2017
AIBC Freudenau
13:00 AI
AIBC Vienna
LC
SG Lions/Cubs
0-6


224 U12 Samstag 20.05.2017
AIBC Freudenau
15:00 AI
AIBC Vienna
LC
SG Lions/Cubs
0-6


617 U16 Samstag 20.05.2017
Ravensnest
11:00 BG
Bucks/Hoppers
VW
Wanderers
0-7


618 U16 Samstag 20.05.2017
Ravensnest
13:00 BG
Bucks/Hoppers
VW
Wanderers
0-7


091 U10 Sonntag 21.05.2017
Ducks Pony
10:00 DD
Diving Ducks
RA
Rascals


> 03.09.
092 U10 Sonntag 21.05.2017
Ducks Pony
12:00 DD
Diving Ducks
RA
Rascals


> 03.09.
291 U12 Sonntag 21.05.2017
Ducks Pony
14:00 DD
Diving Ducks
RA
Rascals


cancelled
292 U12 Sonntag 21.05.2017
Ducks Pony
16:00 DD
Diving Ducks
RA
Rascals


cancelled
061 U10 Sonntag 21.05.2017
Hoppersfield
10:00 GH
Grasshoppers
VW
Wanderers
0-12
4

062 U10 Sonntag 21.05.2017
Hoppersfield
12:00 GH
Grasshoppers
VW
Wanderers
4-8
6

241 U12 Sonntag 21.05.2017
Hoppersfield
14:00 GH
Grasshoppers
VW
Wanderers
2-13
4

242 U12 Sonntag 21.05.2017
Hoppersfield
16:00 GH
Grasshoppers
VW
Wanderers
8-9
6

619 U16 Sonntag 21.05.2017
Jánossomorja
11:00 LD
Lions/Ducks
ER
Érd Budapest


cancelled
620 U16 Sonntag 21.05.2017
Jánossomorja
13:00 LD
Lions/Ducks
ER
Érd Budapest


cancelled













255 U12 Donnerstag 25.05.2017
AIBC Freudenau
10:00 LC
SG Lions/Cubs
DD
Diving Ducks
8-7
5

256 U12 Donnerstag 25.05.2017
AIBC Freudenau
12:00 LC
SG Lions/Cubs
DD
Diving Ducks
5-15
5

103 U10 Donnerstag 25.05.2017
Attnang
11:00 AA
Attnang Firebirds
DD
Diving Ducks
3-12
6
mutual
104 U10 Donnerstag 25.05.2017
Attnang
13:00 AA
Attnang Firebirds
DD
Diving Ducks
3-14
6
mutual
055 U10 Donnerstag 25.05.2017
Batsfield
10:00 BB
Blue Bats
GH
Grasshoppers
7-5
6

056 U10 Donnerstag 25.05.2017
Batsfield
12:00 BB
Blue Bats
GH
Grasshoppers
5-7
6

243 U12 Donnerstag 25.05.2017
Batsfield
14:00 GH
Grasshoppers
B2
Blue Bats Minis
15-4
5

244 U12 Donnerstag 25.05.2017
Batsfield
16:00 GH
Grasshoppers
B2
Blue Bats Minis
18-0
4

267 U12 Donnerstag 25.05.2017
Spenadl Pony
13:00 VW
Wanderers
B1
Blue Bats Bigs
16-6
5

268 U12 Donnerstag 25.05.2017
Spenadl Pony
15:00 VW
Wanderers
B1
Blue Bats Bigs
14-3
4

109 U10 Samstag 27.05.2017
AIBC Freudenau
10:00 AI
AIBC Vienna
RA
Rascals
0-6


110 U10 Samstag 27.05.2017
AIBC Freudenau
12:00 AI
AIBC Vienna
RA
Rascals
0-6


313 U12 Samstag 27.05.2017
AIBC Freudenau
14:00 AI
AIBC Vienna
B2
Blue Bats Minis
0-6


314 U12 Samstag 27.05.2017
AIBC Freudenau
16:00 AI
AIBC Vienna
B2
Blue Bats Minis
0-6


069 U10 Samstag 27.05.2017
Cubsfield
10:00 LC
SG Lions/Cubs
DD
Diving Ducks
2-5
6

070 U10 Samstag 27.05.2017
Cubsfield
12:00 LC
SG Lions/Cubs
DD
Diving Ducks
7-12
6

633 U16 Samstag 27.05.2017
Cubsfield
14:00 LD
Lions/Ducks
BG
Bucks/Hoppers
cancelled

634 U16 Samstag 27.05.2017
Cubsfield
16:00 LD
Lions/Ducks
BG
Bucks/Hoppers
cancelled

423 U14 Samstag 27.05.2017
Ducks Pony
11:00 DD
Diving Ducks
VW
Wanderers
5-3
6

424 U14 Samstag 27.05.2017
Ducks Pony
13:00 DD
Diving Ducks
VW
Wanderers
16-2
4

245 U12 Sonntag 28.05.2017
Hoppersfield
14:00 GH
Grasshoppers
DD
Diving Ducks
10-9
4

246 U12 Sonntag 28.05.2017
Hoppersfield
16:00 GH
Grasshoppers
DD
Diving Ducks
4-14
5

433 U14 Sonntag 28.05.2017
Spenadl Pony
13:00 VW
Wanderers
BR
Budapest Reds
7-12
5

434 U14 Sonntag 28.05.2017
Spenadl Pony
15:00 VW
Wanderers
BR
Budapest Reds
10-3
5

081 U10 Sonntag 28.05.2017
Spenadl Soft
11:00 VW
Wanderers
BD
Blue Devils
5-0
5
request VW
082 U10 Sonntag 28.05.2017
Spenadl Soft
13:00 VW
Wanderers
BD
Blue Devils
10-4
5
request VW
201 U12 Sonntag 28.05.2017
Spenadl Soft
15:30 VW
Wanderers
LC
SG Lions/Cubs
14-6
5
request VW
202 U12 Sonntag 28.05.2017
Spenadl Soft
17:30 VW
Wanderers
LC
SG Lions/Cubs
8-12
5
request VW
629 U16 Sonntag 28.05.2017
Spenadlwiese
12:00 VW
Wanderers
ER
Érd Budapest
0-7
 
630 U16 Sonntag 28.05.2017
Spenadlwiese
14:00 VW
Wanderers
ER
Érd Budapest
0-7
   
       
   
 


311 U12 Samstag 10.06.2017
AIBC Freudenau
13:00 AI
AIBC Vienna
VW
Wanderers
0-6


312 U12 Samstag 10.06.2017
AIBC Freudenau
15:00 AI
AIBC Vienna
VW
Wanderers
0-6


279 U12 Samstag 10.06.2017
Batsfield
10:00 B2
Blue Bats Minis
LC
SG Lions/Cubs
4-20
4

280 U12 Samstag 10.06.2017
Batsfield
12:00 B2
Blue Bats Minis
LC
SG Lions/Cubs
7-14
4

229 U12 Samstag 10.06.2017
Batsfield
14:00 B1
Blue Bats Bigs
GH
Grasshoppers
3-14
5

230 U12 Samstag 10.06.2017
Batsfield
16:00 B1
Blue Bats Bigs
GH
Grasshoppers
8-11
5

101 U10 Sonntag 11.06.2017
Attnang
12:00 AA
Attnang Firebirds
LC
SG Lions/Cubs
0-13
5

102 U10 Sonntag 11.06.2017
Attnang
14:00 AA
Attnang Firebirds
LC
SG Lions/Cubs
3-16
6

639 U16 Sonntag 11.06.2017
Cubsfield
11:00 BG
Bucks/Hoppers
LD
SG Lions/Ducks
7-0


640 U16 Sonntag 11.06.2017
Cubsfield
13:00 BG
Bucks/Hoppers
LD
SG Lions/Ducks
7-0


093 U10 Sonntag 11.06.2017
Ducks Pony
10:00 DD
Diving Ducks
VW
Wanderers
0-3
6

094 U10 Sonntag 11.06.2017
Ducks Pony
12:00 DD
Diving Ducks
VW
Wanderers
6-7
7

297 U12 Sonntag 11.06.2017
Ducks Pony
14:00 DD
Diving Ducks
GF
Giants/Firebirds
14-4
4

298 U12 Sonntag 11.06.2017
Ducks Pony
16:00 DD
Diving Ducks
GF
Giants/Firebirds
17-9
5

095 U10 Sonntag 11.06.2017
Great Lakes
12:00 BD
Blue Devils
GH
Grasshoppers
17-7
5

096 U10 Sonntag 11.06.2017
Great Lakes
14:00 BD
Blue Devils
GH
Grasshoppers
5-20
6

425 U14 Sonntag 11.06.2017
Hoppersfield
11:00 GH
Grasshoppers
BR
Budapest Reds
1-20
4

426 U14 Sonntag 11.06.2017
Hoppersfield
13:00 GH
Grasshoppers
BR
Budapest Reds
1-13
4

643 U16 Sonntag 11.06.2017
Jánossomorja
12:00 ER
Érd Budapest
VW
Wanderers
7-0


644 U16 Sonntag 11.06.2017
Jánossomorja
14:00 ER
Érd Budapest
VW
Wanderers
7-0















277 U12 Donnerstag 15.06.2017
Batsfield
11:00 B2
Blue Bats Minis
GH
Grasshoppers
postponed

278 U12 Donnerstag 15.06.2017
Batsfield
13:00 B2
Blue Bats Minis
GH
Grasshoppers
postponed

437 U14 Donnerstag 15.06.2017
Hoppersfield
11:00 GH
Grasshoppers
DD
Diving Ducks
4-19
4

438 U14 Donnerstag 15.06.2017
Hoppersfield
13:00 GH
Grasshoppers
DD
Diving Ducks
11-18
5

021 U10 Donnerstag 15.06.2017
Great Lakes
13:00 BD
Blue Devils
BB
Blue Bats
10-8
6

022 U10 Donnerstag 15.06.2017
Great Lakes
14:45 BD
Blue Devils
BB
Blue Bats
15-3
6

023 U10 Donnerstag 15.06.2017
Great Lakes
16:30 LC
SG Lions/Cubs
VW
Wanderers
9-8
6

024 U10 Donnerstag 15.06.2017
Great Lakes
18:15 LC
SG Lions/Cubs
VW
Wanderers
10-0
5

273 U12 Donnerstag 15.06.2017
Spenadl Soft
12:00 VW
Wanderers
GF
Giants/Firebirds
postponed

274 U12 Donnerstag 15.06.2017
Spenadl Soft
14:00 VW
Wanderers
GF
Giants/Firebirds
postponed

025 U10 Freitag 16.06.2017
Great Lakes
09:00 BD
Blue Devils
LC
SG Lions/Cubs
2-12
4

026 U10 Freitag 16.06.2017
Great Lakes
10:45 BD
Blue Devils
LC
SG Lions/Cubs
3-13
5
 
027 U10 Freitag 16.06.2017
Great Lakes
12:30 BB
Blue Bats
VW
Wanderers
7-17
5

028 U10 Freitag 16.06.2017
Great Lakes
14:15 BB
Blue Bats
VW
Wanderers
0-15
4

029 U10 Freitag 16.06.2017
Great Lakes
16:00 LC
SG Lions/Cubs
BB
Blue Bats
16-3
4

030 U10 Freitag 16.06.2017
Great Lakes
17:45 LC
SG Lions/Cubs
BB
Blue Bats
15-0
4

113 U10 Samstag 17.06.2017
AIBC Freudenau
09:30 AI
AIBC Vienna
DD
Diving Ducks
2-12
4
mutual
114 U10 Samstag 17.06.2017
AIBC Freudenau
11:30 AI
AIBC Vienna
DD
Diving Ducks
0-20
4
mutual
315 U12 Samstag 17.06.2017
AIBC Freudenau
13:00 AI
AIBC Vienna
DD
Diving Ducks
0-14
4
mutual
316 U12 Samstag 17.06.2017
AIBC Freudenau
15:00 AI
AIBC Vienna
DD
Diving Ducks
0-17
4
mutual
251 U12 Samstag 17.06.2017
Cubsfield
10:00 LC
SG Lions/Cubs
GH
Grasshoppers
postponed

252 U12 Samstag 17.06.2017
Cubsfield
12:00 LC
SG Lions/Cubs
GH
Grasshoppers
postponed

627 U16 Samstag 17.06.2017
Cubsfield
14:00 LD
Lions/Ducks
ER
Érd Budapest
1-16
4

628 U16 Samstag 17.06.2017
Cubsfield
16:00 LD
Lions/Ducks
ER
Érd Budapest
3-11
5

443 U14 Samstag 17.06.2017
Ducks Pony
11:00 DD
Diving Ducks
GH
Grasshoppers
15-5
4

444 U14 Samstag 17.06.2017
Ducks Pony
13:00 DD
Diving Ducks
GH
Grasshoppers
19-4
4

031 U10 Samstag 17.06.2017
Great Lakes
09:00 LC
SG Lions/Cubs
BD
Blue Devils
4-3
6

032 U10 Samstag 17.06.2017
Great Lakes
10:45 LC
SG Lions/Cubs
BD
Blue Devils
11-2
6

033 U10 Samstag 17.06.2017
Great Lakes
12:30 VW
Wanderers
BB
Blue Bats
24-5
5

034 U10 Samstag 17.06.2017
Great Lakes
14:15 VW
Wanderers
BB
Blue Bats
12-1
4

035 U10 Samstag 17.06.2017
Great Lakes
16:00 BD
Blue Devils
VW
Wanderers
7-13
6

036 U10 Samstag 17.06.2017
Great Lakes
17:45 BD
Blue Devils
VW
Wanderers
6-11
6

447 U14 Samstag 17.06.2017
Spenadl Pony
14:00 BR
Budapest Reds
VW
Wanderers
10-7
5

448 U14 Samstag 17.06.2017
Spenadl Pony
16:00 BR
Budapest Reds
VW
Wanderers
17-7
5

281 U12 Sonntag 18.06.2017
Batsfield
10:00 B2
Blue Bats Minis
VW
Wanderers
4-20
4

282 U12 Sonntag 18.06.2017
Batsfield
12:00 B2
Blue Bats Minis
VW
Wanderers
8-12
4

037 U10 Sonntag 18.06.2017
Great Lakes
09:00 BB
Blue Bats
BD
Blue Devils
8-18
5

038 U10 Sonntag 18.06.2017
Great Lakes
10:45 BB
Blue Bats
BD
Blue Devils
10-14
6

247 U12 Sonntag 18.06.2017
Hoppersfield
12:00 GH
Grasshoppers
GF
Giants/Firebirds
13-3
4

248 U12 Sonntag 18.06.2017
Hoppersfield
14:00 GH
Grasshoppers
GF
Giants/Firebirds
11-6
5

635 U16 Sonntag 18.06.2017
Spenadlwiese
11:00 VW
Wanderers
BG
Bucks/Hoppers
14-0
5

636 U16 Sonntag 18.06.2017
Spenadlwiese
13:00 VW
Wanderers
BG
Bucks/Hoppers
17-0
4

       
   
 

249 U12 Samstag 24.06.2017
AIBC Freudenau
11:00 LC
SG Lions/Cubs
B1
Blue Bats Bigs
9-10
6
< 15.6.
250 U12 Samstag 24.06.2017
AIBC Freudenau
13:00 LC
SG Lions/Cubs
B1
Blue Bats Bigs
15-3
4
< 15.6.
305 U12 Samstag 24.06.2017
Highlanders
12:00 GF
Giants/Firebirds
DD
Diving Ducks
3-14
4

306 U12 Samstag 24.06.2017
Highlanders
14:00 GF
Giants/Firebirds
DD
Diving Ducks
8-11
5

077 U10 Samstag 24.06.2017
Jánossomorja
11:00 RA
Rascals
LC
SG Lions/Cubs
7-4
6

078 U10 Samstag 24.06.2017
Jánossomorja
13:00 RA
Rascals
LC
SG Lions/Cubs
2-3
6

609 U16 Samstag 24.06.2017
Ravensnest
11:00 BG
Bucks/Hoppers
VW
Wanderers
0-7
  cancelled
610 U16 Samstag 24.06.2017
Ravensnest
13:00 BG
Bucks/Hoppers
VW
Wanderers
0-7
  cancelled
269 U12 Samstag 24.06.2017
Spenadl Soft
13:00 VW
Wanderers
GH
Grasshoppers
8-11
5

270 U12 Samstag 24.06.2017
Spenadl Soft
15:00 VW
Wanderers
GH
Grasshoppers
11-3
4

231 U12 Sonntag 25.06.2017
Batsfield
11:00 B1
Blue Bats Bigs
B2
Blue Bats Minis
10-9
6

232 U12 Sonntag 25.06.2017
Batsfield
13:00 B1
Blue Bats Bigs
B2
Blue Bats Minis
15-3
4

419 U14 Sonntag 25.06.2017
Ducks Pony
11:00 DD
Diving Ducks
BR
Budapest Reds
3-5
6

420 U14 Sonntag 25.06.2017
Ducks Pony
13:00 DD
Diving Ducks
BR
Budapest Reds
6-0

2 BR injured
097 U10 Sonntag 25.06.2017
Great Lakes
11:00 BD
Blue Devils
DD
Diving Ducks
rainout


098 U10 Sonntag 25.06.2017
Great Lakes
13:00 BD
Blue Devils
DD
Diving Ducks
rainout


011 U10 Sonntag 25.06.2017
Hoppersfield
12:00 GH
Grasshoppers
AA
Attnang
11-2
5

012 U10 Sonntag 25.06.2017
Hoppersfield
14:00 GH
Grasshoppers
AA
Attnang
rainout

637 U16 Sonntag 25.06.2017
Jánossomorja
11:00 ER
Érd Budapest
LD
SG Lions/Ducks
6-5
4

638 U16 Sonntag 25.06.2017
Jánossomorja
13:00 ER
Érd Budapest
LD
SG Lions/Ducks
9-4
5

445 U14 Sonntag 25.06.2017
Spenadl Pony
13:00 VW
Wanderers
GH
Grasshoppers
15-4
5

446 U14 Sonntag 25.06.2017
Spenadl Pony
15:00 VW
Wanderers
GH
Grasshoppers
rainout















641 U16 Donnerstag
29.06.2017
AIBC Freudenau
17:00
LD
Lions/Ducks
VW
Wanderers
6-8
7

607 U16 Samstag 01.07.2017
Ducksfield
10:30 ER
Érd Budapest
LD
SG Lions/Ducks
15-9
5
NEW
608 U16 Samstag 01.07.2017
Ducksfield
12:30 ER
Érd Budapest
LD
SG Lions/Ducks
6-4
4
NEW
063 U10 Sonntag 02.07.2017
Hoppersfield
10:00 GH
Grasshoppers
DD
Diving Ducks
4-13
6
shifted
064 U10 Sonntag 02.07.2017
Hoppersfield
12:00 GH
Grasshoppers
DD
Diving Ducks
5-12
6
shifted