2016
Championship
News
Events
         
Fixtures & Results
Youth Championship Eastern Austria 05
last change:
285 U12

practice time

DD
Diving Ducks
B1
Blue Bats Bigs



286 U12

practice time

DD
Diving Ducks
B1
Blue Bats Bigs



647 U16

cancelled

LD
Lions/Ducks
VW
Wanderers



648 U16

cancelled

LD
Lions/Ducks
VW
Wanderers



601 U16

practice time

BG
Bucks/Hoppers
ER
Érd Budapest


602 U16

practice time

BG
Bucks/Hoppers
ER
Érd Budapest


642 U16

practice time

LD
Lions/Ducks
VW
Wanderers
















065 U10 Samstag 26.08.2017
Hoppersfield
12:00 GH
Grasshoppers
BD
Blue Devils
6-0

cancelled
066 U10 Samstag 26.08.2017
Hoppersfield
13:30 GH
Grasshoppers
BD
Blue Devils
6-0

cancelled
451 U14 Samstag 26.08.2017
Hoppersfield
15:00 GH
Grasshoppers
VW
Wanderers



452 U14 Samstag 26.08.2017
Hoppersfield
17:00 GH
Grasshoppers
VW
Wanderers


 
071 U10 Sonntag 27.08.2017
AIBC Freudenau
12:00 LC
SG Lions/Cubs
AA
Attnang Firebirds



072 U10 Sonntag 27.08.2017
AIBC Freudenau
14:00 LC
SG Lions/Cubs
AA
Attnang Firebirds



067 U10 Sonntag 27.08.2017
Ducks Pony
10:00 DD
Diving Ducks
BD
Blue Devils
6-0

cancelled
068 U10 Sonntag 27.08.2017
Ducks Pony
12:00 DD
Diving Ducks
BD
Blue Devils
6-0

cancelled
299 U12 Sonntag 27.08.2017
Highlanders
12:00 GF
Giants/Firebirds
GH
Grasshoppers



300 U12 Sonntag 27.08.2017
Highlanders
14:00 GF
Giants/Firebirds
GH
Grasshoppers



263 U12 Sonntag 27.08.2017
Jánossomorja
11:00 RA
Rascals
LC
SG Lions/Cubs



264 U12 Sonntag 27.08.2017
Jánossomorja
13:00 RA
Rascals
LC
SG Lions/Cubs



623 U16 Sonntag 27.08.2017
Spenadlwiese
11:00 VW
Wanderers
BG
Bucks/Hoppers



624 U16 Sonntag 27.08.2017
Spenadlwiese
13:00 VW
Wanderers
BG
Bucks/Hoppers


 
227 U12 Sonntag 27.08.2017
Spenadl Soft
11:00 VW
Wanderers
DD
Diving Ducks



228 U12 Sonntag 27.08.2017
Spenadl Soft
13:00 VW
Wanderers
DD
Diving Ducks
















107 U10 Samstag 02.09.2017
AIBC Freudenau
13:00 AI
AIBC Vienna
GH
Grasshoppers



108 U10 Samstag 02.09.2017
AIBC Freudenau
15:00 AI
AIBC Vienna
GH
Grasshoppers



275 U12 Samstag 02.09.2017
Batsfield
11:00 B2
Blue Bats Minis
B1
Blue Bats Bigs



276 U12 Samstag 02.09.2017
Batsfield
13:00 B2
Blue Bats Minis
B1
Blue Bats Bigs



289 U12 Samstag 02.09.2017
Ducks Pony
10:00 DD
Diving Ducks
LC
SG Lions/Cubs



290 U12 Samstag 02.09.2017
Ducks Pony
12:00 DD
Diving Ducks
LC
SG Lions/Cubs



449 U14 Samstag 02.09.2017
Ducks Pony
14:00 DD
Diving Ducks
VW
Wanderers



450 U14 Samstag 02.09.2017
Ducks Pony
16:00 DD
Diving Ducks
VW
Wanderers



441 U14 Samstag 02.09.2017
Hoppersfield
12:00 BR
Budapest Reds
GH
Grasshoppers



442 U14 Samstag 02.09.2017
Hoppersfield
14:00 BR
Budapest Reds
GH
Grasshoppers



261 U12 Samstag 02.09.2017
Jánossomorja
10:00 RA
Rascals
GH
Grasshoppers



262 U12 Samstag 02.09.2017
Jánossomorja
12:00 RA
Rascals
GH
Grasshoppers



631 U16 Sonntag 03.09.2017
AIBC Freudenau
11:00 ER
Érd Budapest
BG
Bucks/Hoppers



632 U16 Sonntag 03.09.2017
AIBC Freudenau
13:00 ER
Érd Budapest
BG
Bucks/Hoppers



645 U16 Sonntag 03.09.2017
Spenadlwiese
11:00 VW
Wanderers
LD
SG Lions/Ducks



646 U16 Sonntag 03.09.2017
Spenadlwiese
13:00 VW
Wanderers
LD
SG Lions/Ducks
















057 U10 Samstag 09.09.2017
Hoppersfield
10:00 GH
Grasshoppers
LC
SG Lions/Cubs



058 U10 Samstag 09.09.2017
Hoppersfield
12:00 GH
Grasshoppers
LC
SG Lions/Cubs



439 U14 Sonntag 10.09.2017
Spenadl Pony
12:00 VW
Wanderers
DD
Diving Ducks



440 U14 Sonntag 10.09.2017
Spenadl Pony
14:00 VW
Wanderers
DD
Diving Ducks



Finals 2017      
317 U12 Samstag 09.09.2017
Ducksfield
09:30
1

4



318 U12 Samstag 09.09.2017
Ducksfield
11:45
2

3



319 U12 Samstag 09.09.2017
Ducksfield
14:00
Loser 317

Loser 318



320 U12 Samstag 09.09.2017
Ducksfield
15:45
Winner 317

Winner 318
















649 U16 Samstag 09.09.2017
AIBC Freudenau
09:30 LC
Lions/Cubs
VW
Wanderers



650 U16 Samstag 09.09.2017
AIBC Freudenau
11:45 ER
Érd Budapest
BG
Bucks/Hoppers



651 U16 Samstag 09.09.2017
AIBC Freudenau
14:15
Loser 649

Loser 650



652 U16 Samstag 09.09.2017
AIBC Freudenau
16:00
Winner 649

Winner 650
















115 U10 Samstag 16.09.2017
Batsfield
09:30 A
1

4



116 U10 Samstag 16.09.2017
Batsfield
09:30 B
2

3



117 U10 Samstag 16.09.2017
Batsfield
11:15 A
4

5



118 U10 Samstag 16.09.2017
Batsfield
11:15 B
2

6



119 U10 Samstag 16.09.2017
Batsfield
13:00 A
1

5



120 U10 Samstag 16.09.2017
Batsfield
13:00 A
2

6



121 U10 Samstag 16.09.2017
Batsfield
14:45 A
Second A

Second B



122 U10 Samstag 16.09.2017
Batsfield
16:30 A
Winner A

Winner B
















453 U14 Samstag 16.09.2017
Hoppersfield
09:30 DD
Diving Ducks
GH
Grasshoppers



454 U14 Samstag 16.09.2017
Hoppersfield
11:45 BR
Budapest Reds
VW
Wanderers



455 U14 Samstag 16.09.2017
Hoppersfield
14:00
Loser 453

Loser 454



456 U14 Samstag 16.09.2017
Hoppersfield
15:45
Winner 453

Winner 454